ERP Studio - Comarch Optima, CDN XL, Outsourcing IT

Bezpieczeństwo

Dzięki iBard24 zachowane są najwyższe standardy bezpieczeństwa. Dane szyfrowane są kluczem szyfrującym AES 256-bit, przesyłane szyfrowanym połączeniem SSL 128-bit i przechowywane w Comarch Data Center, spełniającym najwyższe normy bezpieczeństwa zgodne z ISO/IEC 27001:2005 System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji.

W naszym rozwiązaniu bazujemy na dwóch macierzach dyskowych - podstawowej i zapasowej. Obie macierze pracują w raid6, co zapewnia bardzo wysokie bezpieczeństwo przechowywanych danych. Dane z macierzy podstawowej są w czasie rzeczywistym odwzorowywane na równie bezpiecznej i niezawodnej macierzy zapasowej – co w praktyce oznacza, że w danej chwili archiwizowane dane są w dwóch miejscach od siebie niezależnych. Oba są wysoce niezawodne.  

  •  iBard24 Backup Online daje możliwość szyfrowania wybranych danych za pomocą algorytmu szyfrującego AES-256 bit. Dane szyfrowane są na komputerze użytkownika przy pomocy wygenerowanego wcześniej klucza szyfrującego. 
  •  AES (ang. Advanced Encryption Standard) to symetryczny szyfr blokowy przyjęty jako norma przez amerykański urząd standaryzacyjny NIST. Bezpieczeństwo w takim algorytmie opiera się na tajności wykorzystywanego w nim klucza – ciągu bitów o określonej długości używanego do szyfrowania i deszyfrowania wiadomości. 
  •  Dane transferowane są poprzez połączenie zabezpieczone kolejną warstwą szyfrowania – w protokole SSL. Protokół SSL-128 bit to zabezpieczenie stosowane m.in. w połączeniach z serwisami bankowości elektronicznej – zapewnia on niezwykle wysoki poziom bezpieczeństwa


Ośrodki przetwarzania danych charakteryzują się pełną redundancją systemów zasilania, klimatyzacji, infrastruktury sieciowej oraz łączy telekomunikacyjnych (4 różnych operatorów), dzięki czemu dane naszych Klientów są w pełni bezpieczne. W dziedzinie bezpieczeństwa Comarch opiera się na swoim kilkunastoletnim doświadczeniu oraz na współpracy z najlepszymi instytucjami certyfikującymi. Firma wykształciła inżynierów z certyfikatem CISSP, który jest potwierdzeniem najwyższej wiedzy w zakresie bezpieczeństwa systemów informatycznych. Comarch należy również do grona najlepszych specjalistów w branży audytów systemów informatycznych – inżynierowie Comarch posiadają tytuły CISA.
Dowiedz się więcej o RAID6 »

Zaufało nam już wiele instytucji, dla których bezpieczeństwo danych jest  kluczowym aspektem działalności. Wśród nich można wyróżnić Narodowy Bank Polski oraz BP Europe.