ERP Studio - Comarch Optima, CDN XL, Outsourcing IT

ESET Smart Security Business Edition Suite

Kompletna ochrona stacji roboczych i serwerów plikowych

ESET Smart Security Business Edition Suite to kompletna ochrona stacji roboczych pracujących pod kontrolą systemów Windows, Mac OS X i Linuxoraz serwerów plikowych Windows.

ESET Smart Security łączy bezkonkurencyjną ochronę antywirusową i antyspyware programu ESET NOD32 Antivirus ze skutecznym firewallem i filtrem antyspamowym


Odkryj zaawansowane funkcje programu

ESET Smart Security integruje zaawansowaną ochronę silnika antywirusowego i antyspyware programu ESET NOD32 Antivirus z firewallem skanującym zarówno ruch przychodzący jak i wychodzący, który zatrzymuje ataki hakerów na sieć firmową.

Korzystaj z wygodnego zdalnego zarządzania funkcjami programu, które umożliwia integrację z Active Directory i tym samym szybką i łatwą instalację oraz kontrolę ESET Smart Security w całej sieci. A to wszystko z jednej konsoli ESET Remote Administrator

  

Główne korzyści dla Twojej firmy

Kompleksowe rozwiązanie – ESET Smart Security skutecznie łączy w jednej aplikacji moduł antywirusowy, antyspyware, antyspam i zaporę osobistą. Program nie obciąża zasobów systemu i zapewnia najwyższej klasy ochronę przed narzędziami cyberprzestępców takimi jak rootkity, phishing i ataki drive-by download.

Skuteczny silnik skanujący – ESET ThreatSenseŸ wykorzystuje wiodącą na rynku technologię skanowania proaktywnego. Zabezpiecza w ten sposób dane Twojej firmy przed już istniejącymi oraz jeszcze nieznanymi zagrożeniami, redukując jednocześnie ryzyko fałszywych alarmów do minimum.

Szybkość i wydajność – Poznaj zalety szybkiego uruchamiania się i sprawnego, niezakłóconego działania dzięki rozwiązaniu zaprojektowanemu specjalnie dla systemów Windows, Mac OS X oraz Linux. Rozwiązania ESET wykorzystują minimalną ilość zasobów systemu, dzięki czemu aplikacje uruchomione na stacjach roboczych mogą działać szybciej, pliki mogą się sprawniej ładować, a ponowne uruchomienie systemu nie trwa w nieskończoność.

Inteligentny firewall - Zaoszczędź czas dzięki firewallowi, który uczy się i automatycznie tworzy reguły na podstawie tego, jak użytkownik korzysta z sieci. Dopasuj spersonalizowane profile firewalla do zaufanych środowisk sieciowych, a Smart Security automatycznie włączy odpowiednie reguły firewalla w zależności od wykrytej sieci.

Skanowanie komunikacji szyfrowanej – Zawartość bezpiecznych protokołów HTTPS i POP3S oraz pliki skompresowane są dokładnie skanowane pod kątem obecności zagrożeń.

Skanowanie wymiennych nośników danych – Program chroni komputery w firmie przed niebezpiecznymi plikami ukrytymi na pendrive’ach i dyskach zewnętrznych, w szczególności tymi korzystającymi z funkcji autostartu. Pozwala również na zablokowanie dostępu do nośników wymiennych wybranym użytkownikom lub grupom użytkowników.

Raporty z działania – Miej możliwość wglądu w przejrzyste statystyki i wykresy przedstawiające działanie programu antywirusowego, antyspyware i modułów ochrony w czasie rzeczywistym.

Najwyższej klasy obsługa Klienta – Polegaj na doświadczeniu inżynierów Działu Pomocy Technicznej ESET, którzy udzielają fachowej pomocy zarówno w kwestii wdrażania jak i zarządzania naszymi rozwiązaniami. Jeśli pojawi się potrzeba skorzystania z pomocy technicznej, możesz liczyć na zespół wsparcia technicznego ESET – bezpłatnie.


ESET Remote Administrator

ESET Remote Administrator umożliwia zarządzanie produktami firmy ESET z poziomu konsoli administracyjnej, dostępnej w języku polskim. Daje to swobodę konfiguracji oraz pełną kontrolę nad zainstalowanymi aplikacjami ESET bez względu na platformę systemową czy fizyczną lokalizację chronionego komputera.
W ramach Remote Administrator możesz też używać takich funkcji jak Menadżer Powiadomień oraz Zdalna Instalacja, co pozwala na zastosowanie konsekwentnej, spójnej polityki bezpieczeństwa w całej sieci. Elastyczna architektura programu odpowiada również wymaganiom zarządzania rozproszonego
.
Dzięki konsoli możesz wprowadzać dowolne polityki i reguły bezpieczeństwa, monitorować wykryte zagrożenia i zarządzać wszystkim komputerami zdalnie z dowolnego komputera w Twojej sieci. ESET Remote Administrator sprawia, że zarządzanie bezpieczeństwem w sieci firmowej jest banalnie proste. Jednocześnie małe aktualizacje bazy sygnatur wirusów nie obciążają ruchu sieciowego. ESET eliminuje problemy z zarządzaniem ochroną stacji roboczych i serwerów, co pozwala zaoszczędzić Twój cenny czas. 

Ochrona serwerów plikowych

Ochrona serwerów plikowych Windows, zapewnia skuteczną ochronę antywirusową, nie obciążając nadmiernie systemu. Dzięki programowi ESET File Security for Windows Server możesz łatwo i skutecznie zarządzać kwestiami bezpieczeństwa w środowisku opartym o serwer Windows – maksymalizując wydajność pracy Twojej sieci i nie eksploatując nadmiernie jej zasobów.

Automatyczne wykluczenia – Oprogramowanie dedykowane dla serwerów plikowych Windows posiada możliwość automatycznego wykrywania uruchomionych usług oraz dodawania ich do wykluczeń. Dzięki temu zachowana jest stabilność środowiska serwerowego przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa

Inteligentne aktualizacje – Przyrostowe aktualizacje sygnatur wirusów i ochrony heurystycznej ESET zapewniają Ci bieżącą ochronę w czasie rzeczywistym. Aktualizacje przebiegają w sposób nie zakłócający pracy systemu. Pliki aktualizacyjne są niewielkich rozmiarów, nie obciążają więc Twojej sieci czy zasobów systemu.

Szczegółowe raporty – Szczegółowe logi skanowania, wiadomości o stanie ochrony dla każdej maszyny i stosowne powiadomienia gwarantują, że zawsze będziesz na bieżąco ze stanem zabezpieczenia Twojej sieci.

Wsparcie dla Cisco NAC – Możesz poprawić stopień zabezpieczenia Twojej sieci dzięki współpracy z Cisco Network Admission Control (NAC).

Ochrona w czasie rzeczywistym (on-access) – Pliki są skanowane przy ich tworzeniu i przy każdym uruchomieniu, co zatrzymuje atak i uniemożliwia mu rozprzestrzenianie się.

Skanowanie na żądanie (on-demand) – Skanowanie na żądanie umożliwia Ci sprawdzenie w dowolnym momencie wszystkich plików przechowywanych na Twoim serwerze plików.

Ochrona wielu systemów

Z rozwiązań ESET możesz korzystać niezależnie od systemów operacyjnych zainstalowanych na stacjach roboczych. W tej chwili dostępne są rozwiązania dla systemów Windows, Mac OS X oraz Linux Desktop.
ESET Smart Security Business Edition
ESET NOD32 Antivirus Business Edition for Mac OS X 


Narzędzie do diagnostyki i przywracania systemu

SysInspector — Centralnie zarządzane narzędzie diagnostyczne dla systemów operacyjnych Windows wbudowane w ESET NOD32 Antivirus oraz ESET Smart Security. Dostarcza wykaz najważniejszych parametrów systemu ze wszystkich stacji roboczych, począwszy od aktywnych procesów, połączeń sieciowych, sterowników aż po rejestr systemu. Umożliwia rozszerzenie możliwości diagnostycznych komputera oraz kontrolę wykorzystania komputerów przez pracowników.

SysRescue — W przypadku konieczności odzyskania systemu, ESET SysRescue pozwala Ci przeprowadzić je łatwo i szybko. Dzięki niemu możesz stworzyć bootowalny dysk ratunkowy, który pomaga wyeliminować trudne do usunięcia zagrożenia i przyspiesza przywrócenie zainfekowanego systemu.

Moduł Self Defense — Moduł autoochrony chroni Twój komputer przed wyłączeniem jego zabezpieczeń przez użytkownika lub przez zagrożenie internetowe.